Cepten İzle

Sitemizde canlı yayınlanan maçları cep telefonu ve tabletinizden izleyebilmeniz için Flash Player’ın cihazınızda yüklü olması gerekiyor ancak bilgisayarların aksine cep telefonu ve tabletlerde bu ne yazık ki yüklü gelmiyor, aşağıda size olabildiğince basit şekilde cep telefonu ve tabletlerinize Flash Player’ı nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalıştık.

Android Tabanlı Sistemler

Başlamadan önce, Android ayarlarınızda, bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver seçeneği seçili olmalı. Bunun sebebi Flash Player’ı artık Google Play Store’dan yükleyemiyor olmanız. Ancak bu kutucuğu içindeki tik işaretini, yüklemeyi tamamladıktan sonra geri kaldırmayı unutmayın.

  • Android’inizde Ayarlar’ı açın ve Güvenlik’e gidin.
  • Cihaz Yönetimi’nin altındaki Bilinmeyen Kaynaklar kutusunun içine tik koyup erişime izin verin.
  • Bu adım tamamlanınca, yüklemeye başlayabilirsiniz.

ayarlarguvenlik-2Yüklemeyi tamamladıktan sonra Bilinmeyen Kaynaklar kutusunun içindeki tiki kaldırmayı unutmayın!

Flash Player’ı yükleme

Adobe uzun süre önce Google Play Store’dan Flash Player’ı kaldırdı ancak Adobe’un anasayfasında hala arşivlenmiş versiyonları var. Arşivlenmiş Flash Player versiyonları linkini bilgisayarınızda açın ve Android 4.0 arşivlerinde aşağı inip Flash Player’ı bulun. En son versiyonunu yükleyin (listede en yukarıda olan) ve telefonunuza kopyalayın. Dosya arayıcısı/dosya yöneticisini açın ve Flash Player’ın APK dosyasını bulup, indirin. İşte bu kadar kolay! Yükleme tamamlandıktan sonra, Güvenlik ayarlarınızdaki Bilinmeyen Kaynaklar kutusundaki tiki kaldırmayı unutmayın.

flashplayerscreen-1

Flash Player’ı Kullanmak

Mobil websitelerde Flash içerik oynatabilmek için, yine de Flash’ı desteleyen bir web tarayıcısına ihtiyacınız var. Android için olan Google Chrome ne yazık ki Flash’ı destelemiyor ama Mozilla Firefox ya da Dolphin Browser gibi alternatifler Flash’ı çalıştırıyorlar. Firefox ile Flash’ı kullanmak için, fazladan bir işlem yapmanıza gerek yok. Flash yüklenince Firefox’u kapatıp açtığınızda zaten Firefox’ta çalışıyor. Dolphin Browser’da ise önce Ayarlar’dan Flash plug-in aktive edilmeli bu da; Ayarlar > Sayfa içeriği ayarları > Flash Player > Her zaman açık seçenekleri izlenerek yapılabilir.